Miesięczna obsługa Comarch ERP Optima już od 97 zł netto zadzwoń / napisz

cancel
logo ITDevelop
pobierz demo COMARCH OPTIMA
envelope

Zakupy przez internet są nie tylko komfortowe, ale i dają nam dostęp do nieograniczonej ilości różnorodnych produktów w kraju, ale i tych oferowanych za granicą. Ze względu na rosnące zainteresowanie właśnie takim sposobem nabywania dóbr, w naszym kraju powstaje coraz więcej i więcej sklepów internetowych. Na poparcie tego można przytoczyć statystykę mówiącą o tym, że wartość rynku e-commerce w Polsce w 2018 roku sięgnęła aż 40 miliardów złotych. Jeszcze lepsze są prognozy na kolejny, 2019 roku, gdzie wartość ta ma wzrosnąć do 48 miliardów. Własny sklep internetowy jest więc ciekawym sposobem na zarabianie i na prowadzenie własnej, dochodowej firmy, co dla wielu przedsiębiorców stanowi atrakcyjną wizję przyszłości. Lawinowo przybywa sklepów w sieci, ale i użytkownicy coraz częściej chcą korzystać z takiej właśnie możliwości robienia zakupów, nie tylko ograniczając się do korzystania z portali aukcyjnych. 

comarch e-sklep


Jednakże, wraz ze w zrostem zainteresowania sklepami internetowymi, wzrasta też konkurencyjność takich biznesów. Żeby więc nie dać się zmiażdżyć konkurencji i przerwać dłużej niż kilka miesięcy, czy nawet kilka lat (eksperci szacują, że spora część obecnie otwieranych sklepów internetowych nie wytrzyma presji i zostanie zamknięta do kilku lat od ich otwarcia), warto podejść do zadania profesjonalnie, ale i wybierając dobre, sprawdzone w praktyce rozwiązania, które nam ułatwią start, ale i odpowiedzą na nasze potrzeby na kolejnych etapach rozwoju naszego biznesu. A przede wszystkim warto skupić się na narzędziu, które umożliwi otwarcie sklepu i jego bezawaryjne działanie, a także efektywne zarządzanie nim. 

Spis treści

Platforma, która sprawdza się w e-commerce, czyli Comarch e-Sklep

Tak naprawdę, już w momencie zakładania sklepu najczęściej dowiadujemy się, że stworzenie całkowicie indywidualnego projektu, zaprogramowanego od początku do końca pod nasze wytyczne, jest rozwiązaniem drogim i tak naprawdę zupełnie niepotrzebnym. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele silników, które powszechnie się wykorzystuje do tworzenia sklepów i które naprawdę sprawdzają się w praktyce, niezależnie od naszego profilu działalności lub też szaty graficznej, jaką chcielibyśmy zastosować.  Jeszcze lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z platform w modelu płatności abonamentowych, gdzie decydujemy się na stałą opłatę, ale wszystko, co jest nam potrzebne mamy pod ręką. Jednym z takich rozwiązań jest Comarch e-Sklep, czyli propozycja od znanego i renomowanego producenta oprogramowania. Rozwiązanie e-commerce od Comarch jest popularne i szeroko wykorzystywane nie tylko przez firmy z Polski, ale i zza granicy. O tym, jak się prezentuje i jakie daje możliwości możemy dowiedzieć się poprzez skorzystanie z wersji testowej, obejmującej 30-dniowy okres próbny.

Comarch E-sklep – co go charakteryzuje i z czego się składa?

Przede wszystkim, nie każdy, kto chce otworzyć własny sklep w sieci musi być od razu specjalistą IT. Dlatego też wiele osób z pewnością doceni fakt, że Comarch e-Sklep jest rozwiązaniem naprawdę prostym w obsłudze i intuicyjnym. Dlatego też praca z platformą nie powinna nikomu przysparzać zbyt wielu problemów, nie powinna być też uciążliwa na co dzień. Jest to swego rodzaju narzędzie, które pomaga realizować cele biznesowe, posługiwanie się nim powinno być więc proste i przyjemne- i takie jest w rzeczywistości. System tak naprawdę składa się z dwóch części składowych: z systemu Comarch ERP oraz z aplikacji e-Sklep. Dodatkowo, istnieje możliwość integracji narzędzi z innymi, oferowanymi rozwiązaniami od Comarch, które pozwalają jeszcze efektywniej i łatwiej zarządzać firmą. Proponowane rozwiązanie w szczególności sprawdzi się do zarządzania stanem zatowarowania sklepu i zapasami magazynowi, zarządzania bazą klientów, a także w bieżącej obsłudze zamówień i ich realizacji. Dodatkowe integracje pomagają zarządzać kwestiami logistycznymi dostarczania towarów do klientów, a także usprawniają składanie zamówień w hurtowniach.

Jak widać, dostarczany system ERP pozwala prowadzić sklep od strony jego zaplecza, codziennego funkcjonowania i realizowania bieżących zamówień. Sam sklep natomiast to pewna aplikacja webowa, która składa się z panelu dostępu administratora oraz z front- endu, a więc docelowej strony www, którą widzą użytkownicy. Składane zamówienia, a także prezentacje produktów dostępne są w panelu administracyjnym- to tutaj można zarządzać tym, co ostatecznie zobaczy klient na stronie internetowej.

Narzędzie w pełni dopasowane do potrzeb

A jak wiadomo, każdy z nas ma inne potrzeby, w jednym przypadku odpowiednie będzie rozwiązanie dla dużego sklepu sprzedającego tysiące towarów, a w innym przypadku w zupełności wystarczy wersja bardziej podstawowa. Tak też jest w przypadku Comarch e-Sklep, gdzie możemy wybierać spośród dwóch modeli biznesowych- jednym z popularniejszych jest ten, który dostępny jest w formie stałego, miesięcznego abonamentu. Wówczas, zarówno sklep jak i wszelkie narzędzia są hostowane u dostawcy, a my możemy z nich korzystać w zamian za opłaty abonamentowe. Jest to wersja korzystna finansowo i w szczególności dedykowana mniejszym biznesom, mniej rozbudowanym sklepom, gdzie nie ma konieczności wykupowania zaawansowanych rozwiązań na własność. Wersja Light umożliwia obsługę sklepu, którego zatowarowanie to do 50 różnych produktów. W przypadku większych potrzeb dostępna jest jeszcze wersja Standard, a następnie Enterprise i B2B dla sklepów, które prowadzą także sprzedaż do innych przedsiębiorstw (dodatkowo można w takim przypadku korzystać z opcji Comarch e-Sklep Sync).

Funkcje, jakie mamy w zasięgu ręki

Wśród funkcji, jakie są nam proponowane za pośrednictwem tego narzędzia, z pewnością należy wymienić możliwość dodawania nieograniczonej ilości produktów do sklepu. Wystarczy zdecydować się na odpowiednią wersję abonamentową, aby dodawać tyle, ile potrzebujemy, bez konieczności martwienia się o przesył danych czy też limit bazy. Wszystkie informacje są przechowywane w Comarch w bezpiecznych bazach danych, nie musimy się więc martwić o ich nienaruszalność. Edytor CSS pozwala niemalże całkowicie dostosować wygląd sklepu do swoich własnych wymagań estetycznych. Możemy więc w prosty sposób stworzyć coś, co wyróżni nas na tle innych. Comarch e-Sklep to także możliwość prowadzenia sprzedaży zagranicznej dzięki wersjom językowym, a także obsłudze sklepu w różnych walutach. Sam panel administracyjny jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Sklep jest odpowiednio przygotowany do tego, aby mógł być przyjazny dla wyszukiwarek i dobrze się pozycjonował na wybrane słowa kluczowe, jeśli tylko zdecydujemy się go promować poprzez kampanie marketingu internetowego. 

Możliwe integracje Comarch e-Sklep

To właśnie możliwość integracji tego narzędzia z innymi rozwiązaniami sprawia, że jest to produkt tak ciekawy i stwarzający tak wiele możliwości. Nawet jeśli na początku nie będziemy korzystać z nich w ogóle, dobrze wiedzieć, że są one dostępne i dają tak duże pole do popisu. Niektóre funkcjonalności mogą bowiem okazać się nam potrzebne z czasem, kiedy już biznes będzie się rozwijał, a my będziemy chcieli poszerzać naszą działalność. Możliwe do przeprowadzenia integracje to między innymi: 

  • Integracja z płatnościami online– z łatwością można zastosować w sklepie ten rodzaj płatności, który jest najczęściej wybierany przez użytkowników robiących zakupy w sieci. Można więc zintegrować sklep z Dotpay, PayU, PayPal, Przelewy24 oraz z innymi tego rodzaju płatnościami.
  • Integracja z serwisem aukcyjnym Allegro oraz z eBay, intuicyjne i szybkie dodawanie produktów do serwisu oraz ich edytowanie.
  • Integracja z galerią internetową wszystko.pl, gdzie właściciele sklepów internetowych mogą reklamować sprzedawane przez siebie produkty.
  • Integracja z dostępnymi na rynku porównywarkami cen, z których tak często korzystają użytkownicy. Mowa tutaj o Ceneo, portalu Skąpiec.pl, Nokaut, Okazje.info czy też Sklepy24.pl. Istnieje możliwość tworzenia własnych feedów produktowych, a także integracja również i z innymi porównywarkami czy portalami o mniejszej popularności.
  • Możliwość integracji z narzędziami Google, a więc chociażby z Google Shopping czy też z Google Analytics.
  • Integracja z usługą Freshmail przy tworzeniu bazy kontaktów subskrybentów, którą to bazę można wykorzystać do celów marketingowych. To także skuteczny sposób na łatwą komunikację z klientami e-sklepu.
  • Integracja z Trusted Shop, co pozwala prowadzić sklep z dbałością o zgodność z wymogami prawnymi oraz z poszanowaniem praw konsumentów.
  • Integracja z paczkomatami Inpost, jako jednym z możliwych kanałów dostaw produktów do klientów.
  • Integracja z innymi narzędziami Marketing Automation, takimi jak chociażby SALESmanago.
  • Możliwość integracji także z innymi usługami dzięki możliwości osadzenia w kodzie strony kodu js.

Podsumowując – warto dla własnej wygody i po to, aby efektywnie pomnażać zyski

Jak widać, szereg zaprezentowanych funkcji platformy e-Sklep od Comarch sprawia, że w obrębie jednego produktu otrzymujemy wszystko, co tylko może nam być potrzebne podczas prowadzenia tego rodzaju biznesu. Możemy też zestawić te produkty z jeszcze innymi systemami od Comarch, które na przykład dodatkowo pozwolą nam na odpowiednie zarządzanie sprawami księgowymi. Jest to więc na tyle wyczerpująca propozycja, że o nic więcej nie będziemy musieli się martwić, gdyż wszystko zostanie nam dostarczone.

Można skorzystać z okresu testowego, aby potem zdecydować się na abonament w interesującej nas wersji. Jest to o tyle wygodne, że płacimy dokładnie za czas użytkowania platformy i tak naprawdę, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Warto też podkreślić, że wszystko mamy pod ręką, bo i zyskujemy system ERP do zarządzania sprzedażą, sklep internetowy sam w sobie, do którego możemy dobrać taką szatę graficzną, jaka tylko się nam podoba, a dodatkowo sami możemy wprowadzać w nim zmiany za pośrednictwem intuicyjnego panelu administratora. W przypadku, kiedy potrzebne będą nam nowe rzeczy, funkcje czy integracje z innymi systemami- także mamy tutaj duże pole do popisu. Jeśli więc zależy nam na dobrym, kompleksowym rozwiązaniu, które też będzie dla nas atrakcyjne pod względem finansowym- Comarch e-Sklep będzie strzałem w dziesiątkę.