Miesięczna obsługa Comarch ERP Optima już od 97 zł netto zadzwoń / napisz

cancel
logo ITDevelop
pobierz demo COMARCH OPTIMA
envelope

Nawet najwięksi przedsiębiorcy musieli od czegoś zacząć. Tak było, jest i będzie. Każdy kiedyś zaczynał – nielicznym jednak dane było osiągnąć sukces. I właśnie z tych nielicznych należy brać przykład – w końcu jak się uczyć, to o najlepszych. Można oczywiście o największych graczach, o tych, którzy osiągnęli największy sukces myśleć w skali światowej – można jednak zawęzić krąg zainteresowania do krajowego, by mieć odniesienie do rzeczywistości, w której samemu jest się umiejscowionym. Można też zawęzić temat jeszcze bardziej i przyjrzeć się największym graczom rynku lokalnego. Dopiero to da najlepsze rozeznanie w temacie. Właśnie przez wzgląd na specyficzne środowisko lokalne – swoista sfera mikro pozwoli zaobserwować najbardziej interesujące aspekty danej branży.

Jak już zostało powiedziane – każdy od czegoś zaczynał. Każda firma zaczynała się od pierwszej decyzji i tych pierwszych, czasami jeszcze niewprawnych kroków. I dotyczy to każdej branży bez wyjątku. Przyjrzyjmy się zatem temu, co nam najbliższe. Prześledźmy fascynującą historię informatyzacji na Opolszczyźnie.

Zeto Opole

Jeżeli podjąć temat informatyzacji na Opolszczyźnie – po prostu nie można nie powiedzieć o Zeto Opole. Zeto Opole to pierwsza firma informatyczna na Opolszczyźnie i jako taka po prostu musi być wspomniana. Właśnie na pierwszym miejscu, jako swoiste wyróżnienie. Mowa w końcu o firmie, która swoją działalność rozpoczęła w roku 1967, jako Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej – Opole. Historia firmy to historia nieustającego rozwoju od tego czasu. W końcu procesy informatyczne, rozwój technologii jako takiej od roku 1967 osiągnął niespotykany przecież rozwój. Trzeba to powiedzieć głośno – trzeba nie lada wizjonerów, by w roku 1967 otworzyć firmę informatyczną, a potem przez lata prowadzić ją przez zmieniające się oblicze świata w sposób, który nie tylko pozwolił na utrzymanie jej, ale również rozwinięcie do rozmiarów prężnie działającego przedsiębiorstwa informatycznego średniej wielkości. Ważnymi datami w historii Zeto Opole była nie tylko data założenia, ale również rok 1991 – przekształcenie firmy w w Spółkę Prawa Handlowego pod skróconą nazwą ZETO Opole Spółka z o.o.,  1992 – tworzenie pierwszych programów w technologii Progress, rok 2002 z kolei przyniósł nowy system ERP – XYZ w wersji graficznej, a rok 2011 rozszerzenie działalności o możliwość wdrożenia i przeprowadzenia właściwie dowolnego projektu informatycznego. Firma też może poszczycić się wielokrotnym zdobywaniem certyfikatu  „Przedsiębiorstwo Fair Play” – nagrody, która należy się przedsiębiorstwom, które działają w oparciu o szeroko pojętą etykę prawną.

Opolkom

Obserwując godne podziwu przedsiębiorstwa na Opolszczyźnie, które mogą pochwalić się tym, że osiągnęły sukces i są rozpoznawalne na rynku lokalnym, należy zwrócić uwagę również na Opolkom. To opolskie przedsiębiorstwo oferuje swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i klientom biznesowym – dla każdego tworząc bogatą i indywidualną ofertę usług i możliwości informatycznych. Zwraca uwagę bogate portfolio firmy, która świadczy swoje usługi największym graczom na rynku opolskim oraz długoletnie doświadczenie, które pozwala znaleźć zadowalające rozwiązanie dla wszystkich klientów.

Określenie „przedsiębiorstwo informatyczne” w swojej istocie nie mówi praktycznie nic. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu -określenie to jest po prostu niesamowicie szerokie – informatyka to w końcu niezwykle złożona i bogata dziedzina, więc nigdy nie jest tak, że określenie „przedsiębiorstwo informatyczne” wyczerpuje temat. Potrzeba swoistego zawężenia terminu, zanurzenia się bardziej w tym świecie i dookreślenia branży. Czym jest więc Opolkom? Ponad wszelką wątpliwość – przedsiębiorstwem informatycznym. Przedsiębiorstwem, które jako podstawę swojego istnienia wybrało nie tworzenie nowych programów, wdrażanie systemów informatycznych i szeroko pojęte zagadnienia związane z programowaniem, a to, co większości ludzi, takich zwykłych ludzi kojarzy się z przedsiębiorstwem informatycznym – szeroko pojętymi kwestiami związanymi z serwisem i naprawą sprzętu komputerowego. Również problemy związane z danymi – ich archiwizacją, odzyskiwaniem czy tworzeniem kopii zapasowych nie są obce dla wykwalifikowanych specjalistów z Opolkom. Nadzór nad bezawaryjną pracą systemów informatycznych to podstawa – taką zasadę wyznaje Opolkom. I właśnie ta zasada, wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje sprawiają, że firma cieszy się renomą i zaufaniem klientów na rynku usług na Opolszczyźnie.

itDesk

Kolejne warte uwagi przedsiębiorstwo informatyczne, które działa na Opolszczyźnie. Swoją działalność koncentruje wśród sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jednak nie odwraca się również od klientów indywidualnych i ich potrzeb związanych z sektorem usług informatycznych. itDesk świadczy usługi związane z szeroko pojętym outsourcingiem usług informatycznych – zajmuje się zarówno obsługą systemów informatycznych firm czy kwestią oprogramowania w firmie, ale jest w stanie dzierżyć również opiekę nad sprzętem komputerowym.

Szczególnie warte uwagi są usługi związane z consultingiem IT – pomoc przy wyborze odpowiedniego systemu informatycznego to przecież bardzo ważna kwestia. W końcu żeby naprawdę zaistnieć w Internecie, by w ogóle zaistnieć w świecie biznesu – konieczna jest dobra reklama. A dobra reklama to reklama, która jest widoczna oraz zapada w pamięć. Wcale nie jest tak łatwo osiągnąć te rzeczy – dlatego warto zlecić to profesjonalistom.

Informatyzacja kiedyś i dziś

Jeżeli przeanalizować drogę, którą przeszła informatyzacja na Opolszczyźnie – od pierwszego zakładu, który rozpoczął całą historię informatyzacji na Opolszczyźnie – od słynnego już dawnego Zakładu Elektronicznej Techniki Obliczeniowej – Opole, który pod nieco inną nazwą działa do dziś, po wszystkich większych i mniejszych usługodawców z tej branży, którzy działają współcześnie – okazuje się, że informatyzacja na Opolszczyźnie przeszła naprawdę wielką przemianą i przeżyła gruntowny rozwój. Rozwój, który trwa po dziś dzień.

Czas na świeżą krew

Reasumując opisane firmy informatyczne, możemy pogratulować sukcesów oraz pochwalić się, iż nie tylko rośnie im mocna i prężnie rozwijająca się konkurencja, ale również młode pokolenie specjalistów z branży IT własnie wyrasta na dojrzałych i doświadczonych profesjonalistów, którzy stworzą w Opolu nową jakość informatyzacji i automatyzacji procesów biznesowych.