Miesięczna obsługa Comarch ERP Optima już od 97 zł netto zadzwoń / napisz

cancel
logo ITDevelop
pobierz demo COMARCH OPTIMA
envelope

Nadal rozważasz czy sprzedaż online jest dobrym rozwiązaniem? Nie wiesz od czego zacząć stworzenie sklepu internetowego? Masz wątpliwości czy się w tym odnajdziesz? W tym artykule podpowiadamy jak szybko i wygodnie przenieść sklep do sieci. Dowiesz się jak ugryźć to jabłko i jakie skrywa wartości dla Twojej firmy.

Obecne czasy wymuszają wiele zmian. Gospodarka zmienia się z „murowanej” na „cyfrową”. Nawet tak tradycyjny urząd, jak Poczta Polska wprowadziła wiele zmian, od powiadomień SMS, poprzez elektroniczne panele do pokwitowań, aplikacje, po bezkontaktowe wysyłki listów! Teraz wystarczy wydrukować sobie znaczek na kopertę (nawet można go spersonalizować!), umieścić nasz list w czerwonej skrzynce i gotowe!

Nie taki diabeł straszny…

Naprawdę mocne argumenty stoją za przeniesieniem handlu do sieci:

Przed założeniem e-sklepu najlepiej zbadać konkurencję i poszukać niszy. Jeśli jednak nie uda Ci się takowej znaleźć, postaraj się odpowiedzieć sobie na pytanie: „Dlaczego warto kupić dany produkt właśnie u mnie?” i zastanów się nad tzw. USP (Unique Selling Proposition), co po polsku oznacza Unikalną Propozycję Wartości dla Klienta, czyli nad tym jak możesz wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji (np. więcej dni na zwrot, który dodatkowo jest darmowy). Polecam również rozrysować sobie mapę poruszania się po e-sklepie tak, aby klient mógł poruszać się po nim intuicyjnie. Ważne są także czytelne i trafne filtry, spróbuj posegregować produkty właśnie pod kątem kategorii filtrów.

Warto wiedzieć

Aby klient chciał wracać do Twojego sklepu internetowego, witryna musi działać sprawnie, być intuicyjna i mieć tak skonfigurowane opcje (filtry, koszyki itd.), aby dać klientowi to, czego szuka w możliwie najkrótszym czasie. Ponadto, powinna być responsywna, tj. działać równie dobrze na różnych urządzeniach. To szczególnie ważne, gdyż większość potencjalnych klientów przegląda strony na urządzeniach mobilnych. Należy też zbudować wiarygodny wizerunek marki poprzez zamieszczenie informacji o bezpiecznych transakcjach i ochronie danych osobowych klientów, a także dopełnić obowiązku informacyjnego normowanego przez RODO. Co więcej, przy tworzeniu regulaminu takiego sklepu, jak i polityki prywatności, wskazane jest skorzystanie z pomocy prawnika.

Mimo, że istnieje wiele darmowych narzędzi do budowy e-sklepu, warto zainwestować w te dedykowane. Takie rozwiązania – oprócz tego, że są szyte na miarę dla Twojej firmy – działają pod pieczą specjalistów, którzy pomogą w razie pojawienia się problemów i udoskonalą witrynę, kiedy zajdzie taka potrzeba. Miej jednak na uwadze, że taka precyzja, wymaga nieco więcej zasobów czasowych i finansowych.

Chwila! Przecież miało być szybko!

I będzie! Szybszym rozwiązaniem od dedykowanego e-sklepu będzie platforma e-commerce; jest to kompleksowe rozwiązanie, oparte na analizie potrzeb przedsiębiorców. Taki pakiet oprogramowania sprzedażowego zapewnia sprawdzone szablony, z możliwością modyfikacji i rozszerzeń oraz niezbędne integracje z narzędziami do obsługi logistyki, szybkich płatności, czy marketingowymi; nad taką platformą handlową również czuwają eksperci. Wszystko to, a nawet więcej, bo i elektroniczna księgowość, zawiera się w przystępnej cenie abonamentu.

Niezbędne elementy układanki – czego nie może zabraknąć

Jak wszędzie, w e-handlu również wypracowały się pewne standardy. Jako klienci, przyzwyczajamy się do coraz to nowych „uwygodnień” podczas zakupów online. Denerwujemy się jak strona ładuje się  20 sekund lub gdy wyszukiwarka nie obsługuje pożądanych przez nas filtrów. Jakie więc są te funkcjonalności, które powinno się oferować odwiedzającym sklep internetowy?

Perfekcja może poczekać

Aktualnie, szybkość działania jest priorytetem. Przeniesienie sprzedaży online to niejednokrotnie „być albo nie być” dla wielu przedsiębiorców. To jest czas na wdrożenie sprawdzonych rozwiązań, które zaczną na siebie pracować. Takie działanie pomoże utrzymać się na powierzchni, a jednocześnie pozwoli przetestować narzędzia i pomyśleć nad przyszłymi ulepszeniami, czy wdrożeniem rozszerzeń.

Akcja!

Wspólnie z Avocado Soft podtrzymujemy akcję ➡️ przenieś swój sklep do sieciOferujemy możliwość przetestowania wybranych rozwiązań zupełnie za darmo i bez zobowiązań! Stwórz z nami bezpieczny, stabilny i skalowalny sklep internetowy szybko i wygodnie!

Nie bój się spróbować!