Miesięczna obsługa Comarch ERP Optima już od 97 zł netto zadzwoń / napisz

cancel
logo ITDevelop
pobierz demo COMARCH OPTIMA
envelope

Zarówno aplikacje na telefon, jak i te przeglądarkowe, są obecnie bardzo dobrym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy i stworzenie przy tym czegoś użytecznego dla ludzi. Wśród najpopularniejszych aplikacji są te, które ułatwiają codzienne życie. Należą do nich aplikacje do płacenia przez telefon, sprawdzania jakości produktów spożywczych, komunikacji, rezerwowania biletów, układania najdogodniejszej trasy środkami komunikacji miejskiej. Większość aplikacji jest darmowych, zawiera w sobie reklamy, ale są również takie, za które użytkownicy z chęcią zapłacą.

Spis treści

Znajdź potrzebę

Najlepszym sposobem na stworzenie aplikacji, która odniesie sukces jest wyjście naprzeciw potrzebom większej ilości osób. Wystarczy zaobserwować z czym ludzie mają problem, albo jak można ułatwić niektóre procesy. Tak powstawały aplikacje, które są obecnie najbardziej
popularne. Znane wszystkim jakdojade, które jest dostępne zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i tej na telefon, było startupem powstałym na Politechnice Poznańskiej. Po krótkim czasie zyskało sławę i dziś cieszy się niezwykłą popularnością. Wiele osób nie wyobraża sobie
poruszania się komunikacją miejską bez jakdojadę. Przyczyną sukcesu jest to, że pomysł „trafił na podatny grunt”, a więc był odpowiedzią na potrzeby wielu osób. Wiele aplikacji obecnych na rynku, które zarabiają ogromne pieniądze, powstało z pomysłu jednej osoby, czy grupki osób, które nie miały wiele funduszy na stworzenie projektu. Brak pieniędzy nie może zrażać w przypadku, gdy pomysł jest bardzo dobry.

Od pomysłu na aplikację do efektu końcowego

Jeśli potrafisz tworzyć aplikacje, umiesz programować, to będzie Ci o wiele łatwiej. Możesz wziąć udział w jednym z  konkursów dla twórców nowych aplikacji, w których można wygrać spore pieniądze na realizację swoich celów. Jednym z takich konkursów jest BIHAPI(Business
Inteligence Hackathon API), który popularyzuje używanie tak zwanych API. Pierwszy etap polega na zbieraniu pomysłów, po wyłonieniu najlepszych przychodzi czas na tworzenie konspektów oraz aplikacji. Jest wiele konkursów, z których możesz skorzystać. Wielu twórców decyduje się również na udział w programach dofinansowujących pomysły na aplikacje, albo udzielających kredyty z niskim oprocentowaniem właśnie na ten cel. Można również zaproponować współpracę dużym korporacjom, które zgodzą się sfinansować projekt w zamian za udziały.

Nie poddawaj się, jeśli nie potrafisz programować, a masz wspaniały pomysł. Serwis taki jak lokalny rolnik, umożliwiający zakup świeżych produktów prosto od rolników, powstał z pomysłu małżeństwa, którzy przez chorobę córki musieli zapewniać jej odpowiednie produkty spożywcze. Nozbe, aplikacja zyskująca coraz większe uznanie, pomagająca w organizacji czasu i zadań, powstała dzięki Michałowi Śliwińskiemu. Autor nie spodziewał się takiego sukcesu, w wywiadzie dla spidersweb.pl stwierdził: „Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo zmieni świat… więc myślałem, że Nozbe to zawsze będzie tylko aplikacja webowa z dostępem przez www”. Możesz nie znać się na IT, nie znać się na tym jak tworzy się aplikacje, ale wiedzieć czego potrzebują ludzie i  dzięki temu stworzyć coś, co odniesie sukces! Nawet jeśli wydaje się, że dana aplikacja nie ma przyszłości, to nie warto rezygnować z prób jej tworzenia.  Aplikacja Snapchat, w którą nikt nie wierzył, bo przecież jest już Facebook, Instagram i wiele innych, obecnie zarabia miliony.

Realizacja aplikacji

Jeśli masz pomysł, możesz zgłosić się do jednej z firm, które tworzą aplikacje na zamówienie.  Specjaliści pomogą przygotować obróbkę graficzną, doradzą w kwestii funkcjonalności i pomogą we wszystkim, co związane jest z tworzeniem aplikacji. Jednak najważniejszym, co jest potrzebne, aby stworzyć wspaniałą aplikacje jest pomysł.