Miesięczna obsługa Comarch ERP Optima już od 97 zł netto zadzwoń / napisz

cancel
logo ITDevelop
pobierz demo COMARCH OPTIMA
envelope

Sprzedaż internetowa stale zyskuje na popularności. Coraz więcej sprzedawców decyduje się na prowadzenie sklepu również na serwisie Allegro. W ten sposób firmy starają się zwiększyć dochody. Niestety na Allegro panuje ogromna konkurencja. Sprawa jest szczególnie skomplikowana dla osób, które chcą rozpocząć tam handel w obleganej niszy. Tutaj z pomocą przychodzi narzędzie TradeWatch, z którego korzysta większość największych sprzedawców na Allegro. 

Spis treści

Czym jest TradeWatch?

TradeWatch jest najdokładniejszym oprogramowaniem tego typu na rynku. Wystarcza kilka kliknięć, aby przejrzeć setki danych sprzedażowych, których przeglądnięcie metodą tradycyjną, zajęłoby kilka dni. Nic więc dziwnego, że sprzedawcy, którzy osiągają na Allegro najlepsze wyniki, korzystają z możliwości TradeWatch. Usługa udostępnia bardzo szczegółowe dane dotyczące sprzedaży. TradeWatch monitoruje transakcje zawierane w serwisie Allegro, które stanowią ponad połowę handlu internetowego w Polsce. Codziennie zawieranych jest około 400 tys. transakcji o wartości przekraczającej 30 mln złotych. Najlepsi sprzedawcy w ciągu jednego dnia, są w stanie zarobić kwoty przekraczające milion złotych. Trzeba przyznać, że te liczby robią wrażenie. Właśnie dlatego warto wypróbować możliwości tego narzędzia. 

Typy raportów oferowane przez TradeWatch

Serwis oferuje kompletny zestaw raportów sprzedaży i tutaj warto dodać, że raporty mogą być wygenerowane dla:

  • sprzedawców,
  • kategorii,
  • produktów,
  • słów kluczowych.

Raporty TradeWatch możemy podzielić na dwa typy. Pierwszy z nich to raporty dotyczące naszego konta. Natomiast drugi, to raporty dotyczące kont innych osób. Co równie ważne, aby korzystać z zestawień, które oferuje usługa, nie musimy nawet posiadać konta na Allegro. Jeśli jesteś sprzedawcą i posiadasz własne konto na Allegro, to zanim zaczniesz generować raporty, musisz to konto zweryfikować. Weryfikacji dokonuje się w panelu głównym, który wyświetli się zaraz po zalogowaniu do serwisu. TradeWatch jest w stanie wygenerować raport dla dowolnej kategorii serwisu Allegro. Raporty kategorii pozwalają dowiedzieć się, jakie dominują trendy, jakie przedmioty sprzedają się najlepiej i jaki obrót generują liderzy w branży. Podobnie w raportach dotyczących produktów. Możemy dowiedzieć się, jaka jest średnia cena i ile sztuk średnio sprzedają najlepsi. Pozwala to dopasować własną ofertę i usługi, do niszy, w której chcemy rozpocząć sprzedaż.data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==TradeWatch: czyli jak sprzedawać skutecznie?

Raporty dotyczące analizy słów kluczowych również stanowią niezwykle ważną informację dla sprzedawcy. To właśnie od dobrego dobrania słów zależy, czy dany przedmiot będzie wyszukiwany. Raporty analizy słów kluczowych kolejny raz pozwalają zaoszczędzić więcej czasu i zwiększyć dochody. Ich dodatkowym atutem jest informacja, dotycząca obrotu dla poszczególnych fraz. Możesz dowiedzieć się jakie obroty generuje fraza „laptop Lenovo” lub „iPhone X”. 

Podstawowa zaleta TradeWatch to oszczędność czasu. Dla sprzedawcy najczęściej liczy się każda minuta. Zawsze jest coś do zrobienia. Trzeba wysłać zamówienia, śledzić nowe trendy, odbierać zwracane paczki i jednocześnie dbać o wszystkie formalności związane z biznesem. Przedsiębiorca nie ma więc za dużo czasu, aby śledzić i analizować statystyki Allegro na własną rękę. Usługa swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niemal nieograniczonym możliwościom. Przykładowo, możemy monitorować jakiego koloru koszulki sprzedają się częściej lub ilu calowe laptopy cieszą się największym zainteresowaniem. Znajomość tych wszystkich szczegółów przyczynia się do sukcesu danej firmy na serwisie Allegro. 

Poznaj swoją konkurencję dzięki TradeWatch

Jak już wspomniane zostało w filmie na YouTube, TradeWatch jest niezwykle przydatne początkującym przedsiębiorcom. Pomaga znaleźć odpowiedzi na pytania – co i kiedy sprzedaje się w internecie? W co warto zainwestować? Jaka jest konkurencja w naszej niszy i jakie marki się na nią składają? Dzięki temu można jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży, przygotować odpowiedni plan działania.

Badanie konkurencji jest niezwykle ważne, szczególnie takiej, która osiąga dobre wyniki sprzedażowe. W biznesie jest taka zasada, że należy obserwować działania osób, które już osiągnęły sukces. TradeWatch pozwala na dokładne zapoznanie się z firmami, które na Allegro radzą sobie najlepiej. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ działanie na własną rękę, bardzo często wiąże się ze stratami. Dopiero po kilku nieudanych próbach, kształtuje się odpowiedni model działania, którym warto podążać. Narzędzie TradeWatch pozwala ograniczyć ryzyko do minimum.

Co jeszcze można osiągnąć dzięki TradeWatch?

Na tym jednak szeroka lista zastosowań TradeWatch się nie kończy. Usługa oferuje dostęp do szczegółów aukcji zakończonych oraz trwających. Dzięki temu możliwe jest obliczenie procentu sprzedaży wystawionych aukcji. Co za tym idzie, można łatwo oszacować, czy nasza nisza nie jest wypalona. Wtedy można zastanowić się nad zmianami w ofercie. To niezmiernie ważne, ponieważ nie musimy narażać się na wysokie koszta, które potem się nie zwrócą. TradeWatch oferuje również tzw. „Rankingi TOP” w odniesieniu do całego serwisu Allegro. Możemy przełączać rankingi w perspektywie dnia, tygodnia lub miesiąca. Co dzięki nim osiągniemy? Przede wszystkim obecne trendy sprzedażowe. Rankingi pozwalają określić jakie produkty sprzedają się najlepiej, w jakiej cenie i w jakich ilościach. Jest to szczególnie istotne dla przedsiębiorców, którzy handlują np. rzeczami związanymi z modą. Można obserwować, jakie aktualnie panują trendy wśród konsumentów. Podążanie za trendami może sprawić, że dochody firmy znacznie wzrosną. 

Ponadto dzięki TradeWatch możemy sprawdzić także, jaka będzie wysokość łącznych kosztów wystawienia i prowizji od sprzedaży. Pozwala to na orientację, jakich wydatków może spodziewać się przedsiębiorca. Koszty i prowizje mogą dotyczyć własnej sprzedaży, dowolnej kategorii lub produktu. Przy korzystaniu z płatnych wersji usług, istnieje możliwość wyeksportowania raportu do pliku XLS. Dzięki temu można przetwarzać dane dalej, przy użyciu Excela.

Podsumowanie

TradeWatch to absolutny „must-have” jeśli chodzi o programy pomocne w sprzedaży na Allegro. Oferuje całą paletę raportów, dzięki którym możemy niemal na wylot poznać konkurencję. Poza tym, że dowiemy się jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem, będziemy również świadomi czego sprzedawać nie warto. 

Dla początkujących sprzedawców usługa jest darmowa. W wersji „FREE” możemy monitorować maksymalnie jedno konto własne i analizować jedynie własną sprzedaż. Jeśli zależy nam na badaniu konkurencji, można skorzystać z poszczególnych pakietów START, PLUS, BIZNES, PREMIUM, ULTIMATE czy ENTERPRISE, które oferują więcej możliwości. Oczywiście na samym początku można zarejestrować darmowe konto i zapoznać się z całym systemem. Jeśli wszystko będzie dobrze, można wykupić jeden z płatnych pakietów i cieszyć się wszelkiej maści statystykami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że TradeWatch przyczyni się do wzrostu twojej sprzedaży na serwisie Allegro.